04Oca

Bazı işletme sahipleri artık Google My Business yani benim işletmem fotoğraf bölümündeki yerel girişlerine video yükleyebilir.

Google, işletme sahiplerinin Google Benim İşletmem kontrol panelindeki yerel girişlere video yükleme olanağı test ediyor gibi görünüyor.

Kanadalı iş ortağımız Colan Nielsen özelliklerin ekran görüntülerin olduğu bölümün resmini gönderdi . Bu özellik, Google’ın harita verilerini güncel tutmasına ve zaten yerel listelere video yükleyebilmesine yardımcı olan Yerel Rehberler, gönüllülerle karıştırılmamalıdır . Bu, işletme sahiplerine ve videolar yükleyebilmelerine özeldir.

Müşterilerinin Google Benim İşletmem fotoğraf ön panelinden Colan’ın ekran görüntüsü :

Fotoğraflar bölümünde, bu videoları yükleyebileceğiniz yeni bir “videolar” sekmesi var. Bunu kendi iş profillerim de henüz görmüyorum.

Video sekmesi, işinizi web araması veya Google Haritalar’da arayan müşteriler için Google Haritalar yerel listelerinde gösterilir:

Video denemelerine tekrardan başlayan Google, daha  önce deneme yapıp geri kaldırdığı yerel işletmeler için video kısmı acaba kalıcı olacak mı?
Bekleyip göreceğiz 🙂