Google, Google One adlı Google Drive’ı çekecek yeni bir hizmet sunduğunu duyurdu.

Değişikliği bildiren bir Google Blog gönderisinde, Google’ın yeni hizmetin Başkan Yardımcısı Pavni Diwanji, mobil cihazların çoğalmasını, yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılığı ve 4K videonun genişletilmiş depolama planı seçeneklerinin bir nedeni olduğunu gösterdi.

Google One’dan alınan ücretli depolama seçenekleri 100 gigabayttan 30 terabayta kadar. Depolama planları, beş ek aile üyesinin ayrılan depolamayı (her bir kullanıcının kendi özel depolama alanını elde ederek) ve hizmetin ek avantajlarını paylaşmasına izin verme yeteneğini içerir. Duyuru gereği, bu avantajlar arasında müşteri hizmetleri uzmanlarına erişim, Küçük Google Play Store simgesiGoogle Play Store için kredi , Küçük Google Arama simgesiGoogle Arama yoluyla bulunan otellerde indirimler ve zamanla daha fazla eklenmesi sayılabilir.

Fiyatlandırmayla ilgili olarak, Google One , Google Drive’ın hareket halindeki 100 GB, 200 GB ve 2 TB’lik planların fiyatını düşürdü. 100 GB, 1,99 ABD doları, 2.99 ABD doları için 200 GB ve aylık 9,99 ABD Doları için 2 TB tutarında maliyete (tüm fiyatlar USD cinsinden) sahip olacak. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki fiyatların yanı sıra Google One’ın ABD’ye ne zaman başlayacağıyla ilgili kesin planları açıklanmadı.

Duyuru blog yayına göre, Google One’daki değişiklik G Suite kullanıcılarını etkilemez .