Google, YouTube Red aboneliği programının YouTube Premium’a dönüştürüleceğini duyurdu. Ayrıca, müziğe ayrılmış (yeni adıyla YouTube Müzik) yeni bir abonelik hizmeti de 22 Mayıs’tan başlayacak.

Gelen resmi duyuru blog post YouTube Premium YouTube’un Kırmızı özellikleri (reklamsız video akışı, çevrimdışı oynatma ve mobil cihazlarda oynama geçmişim video) yanı sıra ek orijinal gösteriler ve filmler tüm yanı sıra YouTube Müzik’te içerecek şekilde ayarlanır .

YouTube Müzik, ayrı duyuru blog yayına göre , YouTube’da müzik içeriğini oynatmak için özel bir mobil uygulama ve masaüstü oynatıcıya sahip olacak. YouTube’a göre, bu içerikte, “binlerce oynatma listesi, milyonlarca şarkının resmi sürümleri, albümler, sanatçı radyoları ve daha fazlası, kullanıcıların beklediği tüm müzik videolarına ek olarak” yer alan remiks ve kapakların üzerinde video akışı sitesi.

Youtume Premium Fiyatları

Fiyatlandırma açısından, mevcut YouTube Red aboneleri otomatik olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden YouTube Premium’a yükseltilecektir (aylık 9,99 ABD Doları). Bununla birlikte, YouTube Premium’un lansmanından abone olmayanlar için YouTube Müzik, YouTube Red’in fiyatlandırma yapısındaki yerini alacaktır. YouTube Premium, yeni aboneler için daha önce YouTube Red abonelikleri (aylık 11.99 USD) olanlardan daha pahalıdır. Bu, YouTube Müzik’in fiyatlandırmasının Küçük Apple Müzik simgesiApple Müzik ve Küçük Spotify simgesiSpotify gibi rakiplerle paralel olmasını sağlar .